Stworzenia Pana Smolenia

Nikomu nie trzeba mówić, kim jest Bohdan Smoleń. Każdy go zna i chyba każdy lubi. Rozbawiał kilka pokoleń Polaków. Ten utalentowany twórca kabaretowy ma ogromny dorobek artystyczny, między innymi jest założycielem krakowskiego kabaretu Pod Budą, a także współtwórcą poznańskiego kabaretu Tey. Ale mało kto wie, że Bohdan Smoleń jest od nie dawna założycielem fundacji „Stworzenia Pana Smolenia”.

Głównym przedmiotem działania fundacji są zajęcia hipoterapeutyczne, prowadzone dla chorych, upośledzonych lub niepełnosprawnych dzieci oraz osób dorosłych. Hipoterapia może przynosić korzyści we wszystkich obszarach funkcjonowania człowieka: fizycznym, motywacyjnym, emocjonalnym, poznawczym oraz społecznym. Każda osoba niepełnosprawna, cierpiąca na jakąkolwiek chorobę czy zaburzenie może wynieść specyficzne dla siebie korzyści z takich zajęć. Od prawie 2 lat Bohdan Smoleń całą swoją energię wkłada w swoją fundację i pomaganie dzieciom poprzez hipoterapię. Jest przy tym człowiekiem skromnym, nie szuka rozgłosu, dlatego tak mało ludzi wie o jego fundacji. Marzy mi się, aby konto fundacji zalały przelewy z dopiskiem „MLM”! Przecież są nas setki tysięcy. Jak każdy wpłaci tylko 1 zł (koszt połowy zapalniczki!) uzbiera się potężna kwota, dzięki której będzie można pomóc znacznie większej liczbie dzieci!

Zdradzę Ci sekret: pamiętaj, kiedy będziesz robił przelew nie rób tego mechanicznie, zwolnij na 1 minutę i CIESZ SIĘ TYM, ŻE POMAGASZ!!! Wyobraź sobie te dzieci, które podczas jazdy na koniu są szczęśliwe, wyobraź sobie ich wdzięczność za Twoją pomoc…

KONIECZNIE W TYTULE PRZELEWU WPISZ „MLM”
Pokażmy Bohdanowi Smoleniowi ilu nas jest!
Fundacja „Stworzenia Pana Smolenia”
62-050 Mosina, Baranówko 21
KRS: 0000290988
Konto GBS /o. Mosina
92904800070000541220000001
Tutaj możesz zweryfikować nr konta:
www.fundacja-smolenia.org

Biznesfan dla Piotrka

„Cześć, mam na imię Piotruś. Urodziłem się jako wcześniak w 8 miesiącu życia. Niby nic, ale od razu zabrali mnie od mamy, bo nie umiałem samodzielnie oddychać. Karetka zawiozła mnie do innego szpitala na Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej. Tam spędziłem prawie miesiąc walcząc o życie. Po tym okresie też nie było łatwo. Następna karetka przewiozła mnie do kliniki do Zabrza, ponieważ moje serce było słabiutkie. Tam stwierdzono koarktację aorty. Znów tygodnie w szpitalu. Kiedy miałem pół roku badania wykazały, że niedosłyszę. Zaczęły się kolejne badania słuchu, audiolog, neurolog i rehabilitacja związana z moim rozwojem psychoruchowym… potem zaczął się logopeda, wczesne wspomaganie rozwoju, terapie EEG biofeedback – ponieważ mama podejrzewała u mnie ADHD – aż w końcu, w wieku 6,5 roku lekarze orzekli, że mam autyzm. Mama mówi, że mogę z tego wyjść. Codziennie mi to powtarza i modli się. A ja razem z nią. Zaczęła nawet leczyć mnie amerykańską metodą DAN, czyli ścisła dieta bezmleczna, bezglutenowa, bezcukrowa. Wyleczenie jelit, a następnie odtruwanie organizmu z metali ciężkich. Nie wiem, jak ja to zniosę, ale chcę wyzdrowieć.”

Tak opisałby w skrócie swoje życie mój podopieczny. Proszę o wsparcie finansowe na badania, leczenie, dietę i suplementację oraz rehabilitację dla niego. Piotruś jest dzielnym i wesołym siedmiolatkiem. We wrześniu tego roku zaczyna naukę w szkole podstawowej. Pomimo tylu przeciwności losu, jego rozwój wciąż postępuje. Jest to zasługa wielu specjalistów, jego dwójki rodzeństwa, charyzmatycznej mamy oraz jego samego.

Proszę w imieniu Piotrusia i jego bliskich o pomoc finansową.
Datki proszę kierować na konto:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Bank Pekao S.A. I/Warszawa
75 1240 1037 1111 0010 0957 3199
z dopiskiem: darowizna na leczenie i rehabilitację – Piotr, Dawid Rek
Strona Piotrusia w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” to:
www.dzieciom.pl/8084

Polskie sztuczne serce

Od kilku lat wspieram założoną przez śp. prof. Zbigniewa Religę „Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu”. Jej misją jest praca nad rozwojem polskiej kardiochirurgii oraz wprowadzanie do praktyki klinicznej nowoczesnych technik i technologii w zakresie leczenia serca.

Główne kierunki działania fundacji to: badania nad protezami serca, zastawkami serca, badania z dziedziny biocybernetyki, nowoczesnej biotechnologii oraz promowanie transferu wiedzy z zakresu nowoczesnej kardiochirurgii na obszarze Polski i krajów rozwijających się. Zachęcam do pomocy fundacji, której można również przekazywać 1% ze swojego podatku. Wpłaty pomagają realizować skonplikowane badania nad sztucznym sercem, biologiczną zastawką serca, robotem kardiochirurgicznym i nowymi technikami terapii komórkowej. Dziękuję i liczę na pomoc wszystkich polskich menedżerów i biznesmenów, nie tylko z branży MLM.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii
ul. Wolności  345a
41-800 Zabrze
Numer konta: Bank Pekao S.A. O/Zabrze
Plac Warszawski 9, Zabrze
nr 13 1240 4849 1111 0000 5347 8243
nr 47 1240 4849 1111 0000 5343 4757
http://www.polskieserce.pl
http://www.silaserca.pl

Fundacja WOŚP

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy aktywnie wspieram i promuję od 14 Finału. Czy komukolwiek (poza fanami ojca dyrektora) trzeba przypominać o zasługach projektu WOŚP? Albo co dla dzieciaków robi Jurek Owsiak? No dobra. Żeby było sprawiedliwie, przypomnę.

Celem fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Swoje cele realizuje poprzez zakup sprzętu na oddziały medyczne szpitali w całej Polsce, a także przez prowadzenie czterech ogólnopolskich programów medycznych i jednego edukacyjnego.

Fundacja najczęściej kojarzy się ze styczniową zbiórką pieniędzy zwaną Finałem WOŚP. Pośród śniegów i mrozów na ulicę wychodzą tysiące wolontariuszy i miliony Polaków, by wspólnie zbierać na konkretny, wcześniej wytyczony przez fundację cel. Do tej pory m.in. zbierano na: kardiochirurgię dziecięcą, ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach, ratowanie życia niemowląt i dzieci młodszych, ratowanie życia dzieci z chorobami nerek, ratowanie życia dzieci z wadami wrodzonymi i nowoczesne metody diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii. Fundacja zajmuje się nauką pierwszej pomocy w szkołach oraz prowadzi cztery ogólnopolskie programy medyczne:

• Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu,
• Program Retinopatii Wcześniaków,
• Program Infant Flow,
• Program Leczenia Dzieci Osobistymi Pompami Insulinowymi.

Owsiak jest wielki. Kiedy rodziły się obie moje księżniczki, zaraz po porodzie były badane sprzętem, na którym naklejone jest logo WOŚP, więc pochodzi on, jak wiele tysięcy sztuk urządzeń w polskich szpitalach, z tej zacnej akcji Jurka Owsiaka. Pamiętajmy więc wszyscy, że te pieniądze diagnozują, a nawet ratują niejedno życie małych dzieci. A dzieci przecież są najważniejsze!!! Na fundację również można przekazywać 1% z podatku. Oto dane:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
ul. Niedźwiedzia 2a, 02-737 Warszawa
Numer konta: 58 1240 1112 1111 0010 0944 9739
www.wosp.org.pl

Drobne gesty tworzą wielkie uśmiechy

Świetną akcję charytatywną zainicjowała Kamila Molińska – top liderka z Oriflame. Co prawda, pomimo jej regularnego trybu osobiście zaangażowałem się tylko raz, ale z pewnością będę brał w tym przedsięwzięciu udział i je promował. Zgodnie z powiedzeniem „tyle od życia dostajesz, ile sam potrafisz dać”, zachęcam wszystkich ludzi network marketingu do wspomagania Kamili i jej charytatywnych pomysłów. O co chodzi?

Jakiś czas temu Kamila postanowiła przyczynić się do spełnienia marzenia, które miał jeden z podopiecznych fundacji „A KuKu”. Na stronie internetowej tej fundacji znajduje się mapa dziecięcych marzeń z całej Polski. Klikając na poszczególne województwa, każdy może wybrać marzenia do spełnienia właśnie z danego regionu kraju, a potem je urzeczywistnić, uszczęśliwiając dzieciaki z rodzin zastępczych lub rodzinnych domów dziecka. W ten sposób Kamila znalazła 11 letniego Wojtka z Bytomia. Jak się później okazało, Wojtek to pogodny, sympatyczny chłopiec, który niestety sporo już przeżył. Jego wielkim marzeniem było mieć własną konsolę do gier Play Station.

Charyzmatyczna Kamila zorganizowała wśród swoich znajomych szybką akcję i wspólnymi siłami zebrali potrzebną kwotę – na konsolę i grę. W ten sposób udowodnili, że kilka osób, które mają znacznie więcej od innych, dając w ich przypadku tak niewiele, komuś mogą dać aż tak dużo.

– Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji – mówiła Kamila podczas wręczania symbolicznych dyplomów. – Pamiętam, że jako mała dziewczynka miałam masę takich marzeń. O lalce Barbie, łyżwach, deskorolce… Nie wszystkie marzenia doczekały się spełnienia. Pewnie tak samo było u Was. Dziś jesteśmy już dorośli i małym gestem możemy rozpromienić małe buźki.

Program ma charakter długofalowy i zakłada spełnianie marzeń oraz potrzeb dzieci zarówno w sferze materialnej jak i niematerialnej. Program „A KuKu” to szansa na rozwój ich pasji i zainteresowań, na pozytywne spojrzenie na świat i w przyszłość. Czasami spełnienie prostego marzenia może sprawić, że zmieni się całe życie dziecka. Postaram się na bierząco informować o nowych zbiórkach organizowanych przez Kamilę.

Biznesfan dla fundacji „Nadzieja”

Fundacja „Nadzieja” Doroty Stalińskiej jest Organizacją Pożytku Publicznego, której możesz pomóc ofiarując 1% swojego podatku. Jej celem jest podejmowanie i finansowanie działań mających na celu zapobieganie wypadkom drogowym oraz niesienie pomocy ofiarom wypadków drogowych, a także ochrona człowieka, czyli użytkownika drogi poprzez: min. masową edukację w zakresie rozsądnego zachowania na drodze, w tym LEKCJE BEZPIECZEŃSTWA dla dzieci oraz finansową i rzeczową pomoc ofiarom wypadków.

POSTAW GROSIK NA NADZIEJĘ, BY NADZIEJĘ INNYM DAĆ
Nazwa: Fundacja „Nadzieja” Doroty Stalińskiej
KRS: 0000108710
Nr konta: 02 1240 6348 1111 0000 5118 0984
www.fundacjanadzieja.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.